Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

BERGQVISTOVÁ MENÍ TRÉNERA A UVAŽUJE O TRETRE 2004

06. 11. 2003 | 19:20

ŠTOKHOLM 6. novembra: Majsterka Európy a halová majsterka sveta v skoku do výšky Švédka Kajsa Bergqvistová po nie príliš vydarenej letnej sezóne (zranenia, problémy s rozbehom, na MS len bronz) mení trénera. Rozišla sa s doterajším koučom Bengtom Jonssonom a najnovšie bude spolupracovať s mužom, ktorý sa stará aj o prípravu najlepšieho trojskokana na svete Christiana Olssona. Jeho meno je Yannick Tregaro a má do prípravy vniesť nové momenty, ktoré by atlétke mali priniesť ďalšie zlepšenia.

"Už to nebolo ono, spolupráca s Jonssonom bola v poslednom období príliš stereotypná. Nemal ani toľko času. Tak sa rozhodla trénera zmeniť. Tregaro je žiakom slávneho kouča Patricka Sjoberga Vilja Nousianena a má inovatívne prístupy v tréningu. To Kajsa potrebuje. Navyše, ona aj Christian žijú v Monaku a tak sa spolupráca so spoločným trénerom dá lepšie zladiť. V tíme ako poradkyňa bude aj bývalá svetová šampiónka Hanne Hauglandová z Nórska," vysvetlil jej manažér Daniel Wessfeldt.

V roku 2003 štartovala v letnej sezóne dvanásťkrát, z toho zaznamenala len štyri prvenstvá a len trikrát pokorila dva metre a viac. Z tohto pohľadu bol jedným z najvydarenejších štartov aj ten v rámci Zlatej tretry v Ostrave, kde vyhrala v rekorde pretekov 201 cm.

Zúčastní sa prvého mítingu IAAF Super Grand Prix v roku 2004 (8.6.) na európskom kontinente znova? "Je to možné, na Ostravu má len dobré spomienky. Môže to byť dobrý test pred prvým mítingom Zlatej ligy v Bergene 11. júna. Výška je opäť zlatá disciplína, ale prioritou sú olympijské hry," doplnil Wessfeldt. V predbežnom programe Zlatej tretry 2004 sa nachádza aj skok do výšky a tak by štart Bergqvistovej mohol nabrať v ďalšom období reálne kontúry.

Prehľad jej štartov v letnej sezóne:

195, 2, Eugene, GP I

201, 1, Ostrava, Super GP

196, 1, Európsky pohár

195, 6, Oslo, ZL

192, 2, Bastad (Šv., výškarsky míting)

194, 11, Rím, ZL

206, 1, Eberstadt (Nem., výškarsky míting)

186, 1, nár. šampionát

195, 4, Štokholm, Super GP

200, 3, MS

199, 3, Svetové atletické finále, Monako

192, 2, Moskva, míting Challenge

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M