Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Ryan Crouser je připravený na velké vrhy. Girma vyhlíží běh na 1500m

26. 06. 2023 | 18:27
Ryan Crouser je připravený na velké vrhy. Girma vyhlíží běh na 1500m

Světový rekordman v kouli Američan Ryan Crouser dorazil do Ostravy po dlouhé 23hodinové cestě. Na tiskové konferenci před startem mítinku mluvil o nové technice vrhu, osobních výzvách a motivaci a také o tom, co tuto sezonu očekává. Prolomí jednou bariéru 24 metrů? Etiopan Lamecha Girma se těší na návrat na ostravský stadion, tentokrát na kratší distanci 1500 metrů.

RYAN CROUSER

O pocitech po dlouhé cestě:

Cítím se velmi dobře. Cesta byla dlouhá, ale spal jsem dobře, takže jsem se dojel a včera jsem měl dobrý trénink a dnes lehký trénink. Moje tělo se funguje dobře. Vzhledem k 23 hodinám cesty jsem spokojený s tím, jak se cítím.

O tom, jak se cítí, když soutěží poprvé po překonání světového rekordu v Los Angeles:

Jsem velmi nadšený, letos mám trochu neobvyklý plán mítinků. Přestal jsem po překonání světového rekordu tolik cestovat a místo toho, abych hodně soutěžil, tak jsem strávil hodně času v posilovně. Trénink probíhal velmi dobře, čeká nás ještě spousta práce na rychlosti, ale tělo je silné. Jsem prostě nadšený, že můžu soutěžit a použít to jako dobrý kontrolní bod, abych viděl, kde jsem. LA bylo také kontrolním závodem a bylo to velmi příjemné překvapení. Snad se mi podaří tady v Ostravě vylepšit alespoň rekord mítinku.

O náročném letním programu:

Teď mám dvě soutěže v Evropě a pak se vrátím do USA na národní šampionát. Poté se znovu vrátíme do Evropy na několik posledních týdnů. To je hlavní důvod, proč jsem dělal velké tréninkové bloky. Pracoval jsem na svých slabých stránkách a jak se blížím k mistrovství světa, je čas zapracovat na mých silných stránkách.

O jeho dobrých tréninkových ukazovatelech:

Bohužel nebo naštěstí jsem zestárnul. V tréninku neházím tak daleko, jako když jsem byl mladší. Ještě před 3 nebo 4 lety jsem v tréninku házel dál a byl jsem frustrovaný, když jsem na závodě vrhal méně. S přibývajícím věkem nevrhám tak tvrdě a tak často a neházím tak daleko, ale je to příjemný pocit, protože mítinky bývají pozitivním překvapením. Nepředvedl jsem nic přes 23,56, ale teď během tréninku házím dál, než před LA, takže to beru jako velmi dobré znamení.

O rybaření:

Je to druh relaxace nebo druh soutěže o ulovení největší ryby: Od obojího trochu. Chodím ven a užívám si to, ale také dělám trochu závodní chytání okounů. Jsem si jistý, že atletika stojí v cestě mé profesionální kariéře v lovu okounů. Když ráno začínám lovit, mám stejný adrenalin jako na olympiádě. To pro mě rozhodně není relax, ale baví mě to z obou stran. Baví mě soutěžní charakter turnajového rybaření, ale 95 % rybaření, které dělám, je jen relaxace. Mám štěně, které je malé a myslím, že jediná bytost, která může milovat rybaření víc než já. Když vidí rybářský prut, začne skákat v kruzích. Jakmile dám loď na vodu, skočí na ni. Je skvělé mít teď partnera na rybaření.

LAMECHA GIRMA

Loni jsem v Ostravě zaznamenal svůj první opravdový úspěch v běhu na 3000 m přes překážky, takže je mi velkým potěšením se sem vrátit, i když poběžím jinou disciplínu. Letos jsem překonal dva světové rekordy. Poprvé se to stalo během halové sezóny na 3000 m a poté na 3000 m steeplechase venku. V tuto chvíli nepřemýšlím o možnosti zlepšit rekord na překážkách. Mým nejbližším hlavním cílem je zlatá medaile na mistrovství světa v Budapešti. Možná se poté pokusím atakovat rekordy na 5000 a 10 000 m. Tentokrát v Ostravě zkusím udělat něco speciálního nad 1500m. Mým cílem je jít pod etiopský rekord.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M