Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Allyson Felixová si poslední sezonu užívá

30. 05. 2022 | 16:04
Allyson Felixová si poslední sezonu užívá

Ostrava nechybí na rozlučkovém turné jedné z největších atletických hvězd současnosti. Americká sprinterka Allyson Felixová se rozloučí svým posledním startem v Ostravě na své oblíbené dvoustovce. Felix prozradila své další plány, nabitý program i očekávání od letošní sezony.

ALLYSON FELIXOVÁ

O poslední soutěžní sezoně

Ano, to je ono. Bavilo mě to, ale změnila jsem svůj život. Takže jen pár posledních závodů, no užívám si je a trochu využívám svých zkušenosti.

O formě a závodě na 200 m v Ostravě

Očekávám, že budu trochu rychlá a budu mít na svém kontě další závod. Budu pokračovat v sezoně. Mám dále v plánu start na US Trials. mistrovství světa není můj hlavní cíl, možná zkusím nějaké štafety a podobně.

O vzpomínkách spojených s výhrami

Myslím, že jsem dosáhla všeho. Už jen to, že jsem byla na okruhu, jezdila na různé šampionáty, měla tolik vzestupů a pádů. S tímto sportem jsem vyrostla, takže si svůj život bez něj nedokážu představit. Takže jsem s tím prostě spojená.

O tom, co jí sport dal

Hodně jsem se toho naučila. Tolik přátel na celý život... Mám pocit, že mi tento sport dal tolik, že to ani nedokážu ocenit.

O nesplněných přáních

Vždy se najde pár věcí. Věci, které bych si přála, aby mohly jít lépe nebo jinak. Ale když se ohlédnu zpět, nelituji. Protože se všechno děje z nějakého důvodu, jsem vděčná víc než cokoli za každou novou zkušenost.

O tom, kdo se momentálně stará o dítě

Tentokrát jsou to moji rodiče. Nedokážu si ani představit, že bych měla tři jako například Nia Ali. Je to obrovské množství práce.

O Allyson Felix mimo trať

Opravdu se těším na další kapitolu svého života. Být více máma, trávit více času doma a dělat více práce pro ženy ve sportu. Provozuji svou společnost s mým bratrem. Nemám teď žádné plány ohledně trénování, více se chci věnovat podnikání.

O mistrovství světa na domácí půdě v USA

Jsem tak nadšená. Už je to tak dlouho. Eugene bude skvělý hostitel. Je vzrušující přivítat tam atlety a atletky z celého světa. Takže po všech těch letech je to opravdu výjimečné.

O přístupu k soutěžím v posledním roce závodění

Je to úplně jiné, což je pro mě opravdu zajímavá věc. Je trochu náročné se na to dívat jinak, ale já jsem v srdci stále závodnice a snažím se dělat to nejlepší, co umím. Stále jsem pod určitým tlakem.

O tom, jak si vybírala zastávky svého turné

Dívala jsem se na místa, kam jsem ráda jezdila v době, kdy jsem naplno závodila. A ty jsem si vybrala, protože mi to dávalo smysl.

Foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M