Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

ŠNEBERGER PŘEDSTIHL V TABULKÁCH ODLOŽILA

13. 06. 2003 | 10:40

OSTRAVA 12. června (ČTK) - Mílař Michal Šneberger jako jediný z českých atletů využil kvalitní konkurence na Zlaté tretře k zajištění účasti na mistrovství světa. Do Paříže pojede díky času 3:37,10 minuty, kterým na setinu vyhověl svazovému kritériu. Zásluhou tohoto výkonu se stal třetím nejrychlejším mílařem české historie, když z tohoto postu sesadil legendárního Josefa Odložila.

Na jeho memoriálu v Praze na Julisce za dva týdny se atlet pražské Dukly svůj nový osobní rekord pokusí ještě vylepšit. "Mám ohromnou radost, úplně mi vyhrkly slzy do očí," přiznal se dvaadvacátý reprezentant, který má jistou účast na světovém šampionátu. "Byl to můj první rychlý závod, doufám, že teď se to bude jenom zlepšovat," dodal natěšeně čtyřiadvacetiletý svěřenec Josefa Vedry.

Skvělý čas a splněný limit bere jako velké zadostiučinění. Loni mu o půl sekundy utekla nominace na mistrovství Evropy a podle představ neuspěl ani letos v hale, kde na světovém šampionátu v Birminghamu vypadl v rozběhu.

"Pak jsem se zaměřil na rychlost a běhal hlavně půlku. Měl jsem ji běžet i tady, ale manažer mítinku mě přemluvil, abych se představil domácím divákům ve své hlavní disciplíně," vykládal šťastný běžec, který si zlepšil osobní maximum o 2,21 sekundy.

Z limitu se mohl radovat až dlouho po doběhu, protože výsledky patnáctistovky notnou chvíli chyběly. "Nejdřív jsem myslel, že mám čas 3:37,18 těsně za limitem, a už jsem bědoval," přiznal rodák z Dobřan.

Závod rozběhl rychleji, než chtěl, a v závěru vytuhl. Obvykle přitom dokáže zafinišovat, což předvedl při vítězství v letošním PMEZ. "Když se mi povede dobře připravit formu na závěr, mohl bych projít do semifinále," začal plánovat Šneberger.

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M