Sama Kendrickse potěšily narozeninové dárky

07. 09. 2020 | 17:45
Sama Kendrickse potěšily narozeninové dárky

Získat na mítink dvojici tyčkařů Sam Kendricks a Renaud Lavillenie je snem organizátorů největších podniků na světě. V Ostravě je diváci v úterý uvidí. Bude to zcela určitě jeden z vrcholů Zlaté tretry. A navíc, Sam Kendricks dnes slaví 28. narozeniny.

SAM KENDRICKS

O oslavě jeho 28. narozenin a dárcích od organizátorů

Měl jsem z nich velikou radost. Dostal jsem speciální dárek – černé uhelné mýdlo – musím zůstat čistý. Je to milé. A ten dort! To nemůžu jíst sám, je plný čokolády a višní. Bohužel ale nemám čas na slavení. Oslavuji vždy tam, kde zrovna jsem. Když cestuji, všude jsem doma.

O příjezdu do Ostravy potřetí v kariéře

Tento mítink je super. Poprvé mě sem dostali v roce 2017 a já závodil spolu s Pawlem Wojciechowskim, a pak to byl Kontinentální pohár 2018. Z této sezóny mám silné pocity, ale cítím skvělou formu. Jsem rád, že nás do Ostravy zavolali.  I když si teď připadám spíš jako veterán, kvůli těm narozeninám.

O této sezoně

Skutečně nepamatuji, kdy jsem měl tak prázdný kalendář, jako letos. Potřebuji závodit. Jsem v nejlepší formě, jakou teď můžu mít.

O šestimetrovém skoku, který v Ostravě diváci zatím ještě nikdy neviděli

V Ostravě jsem zkoušel šest metrů už třikrát. Tak možná posedmé, nebo podeváté to vyjde? Máme tady skupinu silných skokanů. Jdu do soutěže jako držitel rekordu mítinku, ale nejdříve ten boj musím vyhrát a pak se můžeme zamýšlet nad výškou. Kariéru jsem začínal ve stínu světového rekordmana a teď jsem tam opět.

Skočit šest metrů je dar a zážitek. Můj kolega Armando Duplantis to zná velice dobře. Je to fakt velká věc skákat takhle vysoko. Ale nemůžete to chtít dělat na každém mítinku, protože je to skutečně příliš vysoko. Obvykle chceme prostě vyhrát a pak se taháme nahoru a výš.

O cestování v těchto časech

Řekl bych, že je to jako sjednocení v nesnázích. Nikdy to nebylo lehké. Celý život není jednoduchý. Je to jako odměna, jezdit na tyto mítinky. I doprava je složitá. Cestovat po Evropy s těma tyčema – je to zábava, ale někdy je to i trochu nebezpečné.

 

RENAUD LAVILLENIE

O své formě

Je to zvláštní, výjimečná sezóny a já udělal rozhodnutí, že nebudu trénovat příliš, abych se vyhnul všem zraněním. Chci být stoprocentně připravený na příští rok. Teď jsem schopen skákat těch 5,80 – 5,90 m. Včera to nebylo lehké a musel jsem na soutěži hodně bojovat sám se sebou. Ale jsem rád zpátky v Ostravě a budu se pokoušet o co nejlepší výsledek.

O dnešní úrovni mužské tyčky

Naše disciplína zažívá dobé období. Je tady spousta talentů a silná nová generace.  Tyčka je skvělá disciplína a budu rád, když si tady vylepším výkon roku.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M