Ryan Crouser miluje bouřlivou atmosféru

07. 09. 2020 | 17:01
Ryan Crouser miluje bouřlivou atmosféru

Rekord Zlaté tretry ve vrhu koulí je 22.27 metrů. V úterý večer se bude i tento skvělý výkon Novozélanďana Tomase Walshe otřásat v základech. Divákům se totiž představí vynikající Američan Ryan Crouser. Ten letos překonal už 22.91 metrů. Také rekord Kubánce Delise 68.06 metrů v hodu diskem může být po zítřku minulostí. Švéd Daniel Stahl letos už přehodil sedmdesát metrů.

DANIEL STAHL

O energii

Půjdu ještě do posilovny, cítím hodně energie. Mým cílem je vždy hodit alespoň 68 metrů. Uvidíme jaké bude počasí, hlavně tedy vítr.

O švédské atletice

Stále se rozšiřuje a roste, v technických disciplínách v hodech i skocích. Je to docela dobré a jsem za to samozřejmě rád.

O zvláštním roce

Minulý rok jsem závodil každý víkend. Takže je to letos trochu jiné. Využívám každou možnost soutěžit. Švédsko bylo a je během pandemie otevřené. Celý svět se zamykal a izoloval. My jsme dodržovali odsup. Je to hektická doba a smutná pro všechny, ale já jsem trénoval jako obvykle.

O životním hodu

Mým cílem je házet co nejdále a světový rekord je samozřejmě tak trochu cíl. Stále mám hodně energie, takže jsem optimista. Výkon kolem osmdesáti metrů je reálný. Je to stále mým cílem, věřím, že to zvládnu.

 

RYAN CROUSER

O čekání na skvělý výkon

Mám za sebou dlouhé cestování, ale jsem rád, že jsem v Polsku mohl startovat. Výkon 22.50 je skvělý a jsem šťastný. Čekal jsem dlouho na takový hod. Během karantény jsem trénoval v posilovně. A musel jsem si zvyknout na skromné podmínky. Garáž o rozměrech 3x3 metry a 240 kilogramů závaží. To je vše, co mám. Hodně jsem musel improvizovat, ale od té doby svůj sport ještě více miluji. Postavil jsem si vlastní vrhací kruh na parkovišti a pomohl mi víc, než jsem čekal. Znovu jsem našel svůj rytmus. Od olympiády jsem přibral deset kilo a cítil ze trochu tuhý, ale teď už jsem zpět ve formě.

O divácích

Ve státech jsme měli na závodech padesát fanoušků. V neděli v Polsku jich bylo několik tisíc. Cítil jsem se skvěle. Jsem moc rád, že opět mohu prožívat tuto atmosféru. Fandící tribuny miluji.

O třiadvaceti metrech

Několikrát jsem při tréninku tuto hranici překonal. Nic složitého, jen jsem se do koule co nejvíc opřel.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M