Sifan Hassanová chce další rekord

07. 09. 2020 | 16:04
Sifan Hassanová chce další rekord

Dvojnásobná mistryně světa Nizozemka Dafne Schippersová předloni na Zlaté tretře nenašla přemožitelku. Jenže to běžela svoji oblíbenou dvoustovku. Tentokrát ji čeká netradiční sprint na 150 metrů. Ale bude určitě favoritkou. Nizozemka Sifan Hassanová o víkendu překonala světový rekord v hodinovce. V Ostravě poběží závod na 5000 metrů a chce překonat osobní rekord.

Dafne Schippersová

O netradičním závodě na 150 m

Vzdálenost je zvláštní a pro její běh musíte najít rovnováhu. Je ale hezké dělat něco jiného, netradičního. Zítra uvidím, jak to půjde. Jsem zvyklá na dvoustovku, běžet kratší trať je pro mne ještě lepší.

O soutěži v Polsku

V neděli nebylo příliš teplo, takže jsem byla ráda, že jsem vyhrála.

O tréninku během karantény

Trénink byl jiný - vynechali jsme šest týdnů přípravy na dráze, všechno bylo uzavřené. Takže jsme trénovali doma a co nejvíce v lesích. Nemohla jsem zůstat bez pohybu a pouze čekat. Trochu divné pro sportovce a bylo to tak, jak to bylo.

O soutěžích a olympijských hrách

Doufám, že zažijeme normální olympiádu. Doufám, doufám, doufám. Potřebujeme davy!

O soutěži v Ostravě

Doufám, že poběžím hodně rychle. Na tréninku jsem zvyklá běhat 150 metrů, ale ne plnou rychlostí. Časy jsou různé, kolem 16.7, 16.8 ... ale v soutěži jsem vždy lepší než v tréninku. Doufám, že budu rychlejší než tréninku.

 

Sifan Hassanová

O pocitech ze světového rekordu

Po cestě jsem byla unavená, ale proběhla jsem se dnes ráno a teď se cítím lépe. Hodinový závod, přiznám, že jsem se trochu bála. Jedna hodina je šílená, hlavně kvůli psychice. Bylo to trochu náročné. Možná by to ale mohlo být ještě lepší, protože jsem nevěděla, co očekávat. Opravdu to není snadné, musíte zůstat soustředěná po celou dobu. Jen tak to může dobře dopadnout.  

O běhu na 5000 m v Ostravě

Nový osobní rekord je můj cíl. Těším se na závod. A také další starty. Mým hlavním cílem je mistrovství světa v půlmaratonu v Polsku.

O plánech na olympijských hrách

Můj plán? V tuto chvíli je to 5 000 a 10 000 metrů. Ale nejsem si 100% jistá. Uvidíme příští sezonu, jestli budu v dobré kondici. Mám moc ráda trať 1500 metrů, to je velká mentální výzva. Desítka je jen pomalý běh a vy prostě běháte a běháte.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M