Hvězdy letošní Zlaté tretry Ostrava zazářily ve středu na mítinzích v Maďarsku a Polsku.

20. 08. 2020 | 10:55

Ve středu 19. srpna se odehrály dva mezinárodní mítinky v atletice, kde stálo za to sledovat výkony borců ohlášených do Ostravy. V polské Bydhošti na Memoriálu Ireny Szewinské vyhrála Britka Jemma Reekiová závod na 1500 m za 4:09.01. V kouli se předvedl Michal Haratyk výkonem 21.61 m před Filipem Mihaljevičem (21.35 m). Švýcarka Ajla Del Ponteová, která v Ostravě poběží 150 m, zde vyhrála 100 m v rekordu mítinku časem 11.18. Matthew Ramsden z Austrálie chystající se do Ostravy na 1500 m vyhrál 2000 m za výborných 4:55.44, zatímco Filip Sasínek (na ZTO také start na 1500 m) na třetím místě zlepšil český rekord na 4:57.60.  Světový šampion Sam Kendricks, který triumfoval v tyči výkonem 580 cm, chystá návrat na Zlatou tretru Ostrava  již v úloze držitele rekordu mítinku, když v minulém roce v Ostravě skočil 593 cm.

V Maďarsku na Memoriálu Istvana Gyulaie (součást WACT Gold stejně jako ZTO) Holanďanka Femke Bolová vyhrála 400 m překážek za 54.67 v dešti a na ostravský mítink se chystá na rychlý čas na 300 m překážek. Duel posledních dvou mistrů světa v disku pak vyhrál Švéd Daniel Stahl výkonem 67.31 m před Litevcem Andrijusem Gudziusem, který disk poslal do vzdálenosti 67.08 m. I tito dva borci mají v plánu start v Ostravě.