Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

SHAHEEN MYSLÍ NA ČAS 7:57

10. 02. 2004 | 14:00

Úryvky z interview s majstrom sveta na 3000 m prek. Saifom Saeedom Shaheenom z Kataru pre stránku www.iaaf.org. Najlepší stípliar je už potvrdenou hviezdou Zlatej tretry 2004. Vyhlásil, že na vítkovickom tartane sa mieni pokúsiť o čas pod 7:57. Tak rýchlo v júni stípl ešte nikto nebežal.

Aké budú prority sezóny?

“Asi začnem sezónu v Dohe na 3000 m hladkých. Potom v Ostrave sa pokúsim o čas pod 7:57 na stípli. Aktuálnym problémom je skutočnosť, že k dispozícii nie sú dobrí vodiči. V roku 2002 bol dobrý Kapkory, ale predsa len už nepatrí medzi najmladších. A ešte jedna vec je istá: určite pobežím stípl v Zurichu. Bude ich však v tomto roku najviac tri, zvyšné štarty budú na 5000 m. Je to preto, že mám túto disciplínu rád a v stípli je vždy väčšie riziko zranenia."

Vaše najprekvapujúcejšie vystúpenie vlaňajška sa odohralo v Ostrave, keď ste zdolali Hichama El Guerrouja vo výkone roka na 5000 m...

“Keď som prišiel do Ostravy mojim cieľom bolo zabehnúť na úrovni 12:50. Niektorým kolegom z kenskej reprezentácie som to vtedy prezradil a vieto čo odpovedali? Že sa mám najprv sústrediť na trinásť minút, kým začnem myslieť na 12:50. Mohol som bežať aj rýchlejšie, ale radšej som ostal za El Guerroujom. Viem, že nastupuje asi tak 600 m pred cieľom a na posledných 200 m už nevie pridať. Tak som ho nasledoval a nastúpil v pravej chvíli. Viete veľa študujem videozáznamy zo súťaží a tak mám prečítanú taktiku celej špičky."

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M